Вчені провели дослідження, як мозок реагує на улюблену музику 

Вчені з Університету Турку використали позитронно-емісійну томографію (ПЕТ), щоб побачити, як мозок реагує на улюблену музику в реальному часі. 

Результати дослідження викладені в журналі European Journal of Nuclear Medicine, повідомляє Neurosciene News. 

Неочікуваний результат

Вчені з Фінляндії вперше зафіксували, що прослуховування музики може змінювати хімію мозку. Тобто, це механізм, який активує опіоїдну систему, яка зазвичай “вмикається” під час їжі, сексу або для полегшення болю. 

Також вчені використовували МРТ, щоб оцінити щільність опіоїдних рецепторів у мозку учасників. В результаті, вони дійшли висновку, що музика, яка викликає “мурашки” чи приємний озноб, буквально запускає вивільнення природних опіоїдів у зонах мозку, що відповідають за задоволення.   

Примітно, що чим більше у людини таких рецепторів, то сильнішою була реакція мозку на музику. Тому, вчені припускають, що раніше зафіксовані знеболювальні властивості музики можна пояснити саме опіоїдною відповіддю мозку. 

Зазначається, що результати цього дослідження також можуть допомогти розробити нові втручання на основі музики, наприклад, коли треба побороти біль або при лікуванні розладів психічного здоров’я. 

До цього, неврологи з Франції з’ясували, що мурашки, які пробігають по тілу від прослуховування улюбленої музики також позитивно впливають на роботу мозку. Вони просканували мозок добровольців в момент прослуховування музики і з’ясували, що  коли у них з’являлися мурашки по тілу, у випробовуваних фіксується підвищення електричної активності органу. 

Також позитивний ефект улюбленого треку відзначений в областях мозку, що відповідають за управління рухами людини, аналіз емоційної інформації, звуків і сприйнятті музики. При спільній роботі цих областей мозку   виробляється гормон гарного настрою – дофамін. 

Нагадуємо, ми писали про допустиму норму дубайського шоколаду на день для людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *