Чимало людей виконують рекомендацію проходити щодня не менше 10 тисяч кроків на день, оскільки, як стверджують медики, так можна залишатися в формі без зайвих зусиль.
Але нове дослідження, проведене в Великій Британії вченими показало, що існує інша норма, повідомляє bmj.com.
Нові висновки
Дослідження тривало довгих 6 років й в ньому взяло участь понад 85 тисяч учасників. Результати показали, що ті люди, які проходили в день 7000 кроків на день, мали на 11% менше шансів на розвиток раку у порівнянні з тими, хто проходив всього 5000 кроків.
В тих, хто проходив 9000 кроків, ризик знижувався на 16%, однак подальше збільшення кількості кроків не давало додаткових переваг. При цьому, дослідження охоплювало 13 типів раку, включаючи рак товстої кишки, прямої кишки та легенів у чоловіків, а у жінок – рак молочної залози, ендометрія, товстої кишки та легенів.
Раніше ми писали, яке тренування найефективніше в домашніх умовах
Результати залишилися стабільними навіть після врахування демографічних, медичних та поведінкових факторів, які вказують на те, що саме фізична активність відіграє ключову роль у зниженні ризику.
Примітно, що темп ходьби не мав суттєвого значення: як швидка, так і повільна ходьба позитивно впливали на здоров’я. Головне – загальна кількість рухів протягом дня. Навіть якщо в людини сидяча робота, легка активність приносить користь.
Ці висновки з дослідження підтверджують рекомендації, що на тиждень буде достатньо принаймні 150 хвилин помірної аеробної активності.