Уряд дав дозвіл на бронювання всіх працівників комунальних та державних медзакладів  

Кабінет міністрів України вніс зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, дозволивши бронювати всіх працівників медичних закладів комунальної та державної форми власності. 

Цю новину опубліковано на сайті Міністерства охорони здоров’я. 

Чому виникла необхідність змін?

В повідомленні вказано, що це стосується медичних працівників, які проводять діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центрів крові, для яких робота у відповідних закладах є основним місцем роботи. 

В змінах, що затвердив парламент мова йде тільки про медичних працівників, для решти фахівців, що працюють в медзакладах обмеження в бронюванні будуть залишатися чинними.  Пояснюється, що метою введених Кабміном змін є забезпечення якісної та своєчасної медичної та реабілітаційної допомоги як військовослужбовцям, так і цивільним громадянам України. 

Також мова йшла про введення заборони на призначення осіб із медичною освітою на немедичні посади військової служби, якщо тільки самі такі особи не виявили на це особисте бажання. 

До цього медичні заклади, які було визнано критично важливими, могли забронювати до 50% військовозобов’язаних чоловіків. При цьому, в разі бажання збільшення цієї частки, треба було отримати особисте рішення міністра оборони України. 

У відомстві зазначили, що значна частина військовозобовʼязаних в медзакладах – медики-жінки. Раніше їх кількість враховували при визначенні частки військовозобовʼязаних, що можуть бути заброньовані. 

Але цю норму змінили, відсоток бронювання розраховується виключно від числа військовозобов’язаних чоловіків.  Щоб забезпечити належну роботу, лікарні змушені були б постійно звертатись за додатковими дозволами для бронювання більше ніж 50% військовозобов’язаних чоловіків. 

Тому рішення про бронювання 100% медиків усуває необхідність звертатись за окремими дозволами, завдяки чому зменшується навантаження на лікарні та на Міністерство оборони України. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *