З розвитком соціальних мереж зросли й випадки шахрайства. Зараз чимало українців користуються соцмережею Telegram.
В Мінцифри розповіли, як зараз діють шахраї та як захистити свій акаунт в Telegram, розповідає inkorr.com.
Корисні поради
Як зазначає відомство, більше 70% звернень на гарячу лінію цифрової безпеки Nadiyno.org стосуються випадків шахрайства в Telegram.
Головними їх цілями є отримання фінансової вигоди. Вже не один рік використовується схема, коли зловмисники зламують акаунт людини й від її імені просять гроші у знайомих. Також трапляються випадки шантажу, якщо знаходять чутливу інформацію.
Ще шахраї можуть з викраденого акаунта розповсюджувати фішингові посилання чи шкідливе програмне забезпечення серед знайомих людини. Більше того, шахраї можуть отримати доступ до паролів, банківських реквізитів, особистих документів або корпоративних даних, які в подальшому можуть використати для атак.
Раніше ми писали, що TikTok вводить обмеження
В Мінцифри повідомили, що провели аналіз та дійшли висновку, що основний спосіб компрометації акаунтів у Telegram – фішингові атаки. Шахраї користуються методами соціальної інженерії та технічними прийоми для обману користувачів. На додаток, вони використовують OSINT (Open Source Intelligence) для збору інформації про потенційних жертв та створення персоналізованих атак.
Ще викрадення акаунтів може трапитися за допомогою перехоплення SMS-кодів. Ця техніка складна, але її можуть використовувати проти журналістів, активістів, політиків та інших публічних осіб.
Для того, щоб захистити свій акаунт від шахраїв, треба увімкнути двофакторну автентифікацію (2FA), що надає додатковий захист. Якщо отримали в повідомленні підозріле посилання, не слід переходити за ним та не завантажуйте сторонніх застосунків.
Також у відомстві радять регулярно переглядати активні сесії в налаштуваннях Telegram і виходити з невідомих пристроїв. Ще слід уникати використання SMS для авторизації, віддаючи перевагу паролям та двофакторній автентифікації.