Німеччина втрачає статус головного притулку для біженців 

Наразі, як свідчать дані, більше всього українських біженців отримали притулок в Німеччині.  

Однак, як пише BILD в Telegram, біженці почали змінювати напрямок. 

Свіжі дані

У розпорядженні газети Welt am Sonntag є спеціальна доповідь Єврокомісії, в якій вказано, що в першому кварталі 2025 року кількість заяв на притулок у Німеччині скоротилася на 41% порівняно з минулим роком та складає 37 387 заяв. 

При цьому, на перше місце за кількістю прохачів притулку вийшла Франція, де зареєстровано 40 871 заяв. Друге місце посідає Іспанія – 39 318 заяв. Зазначається, що тільки третє місце займає Німеччина. Але якщо порівнювати з країнами Східної Європи, цифри в Німеччини й досі високі. Наприклад, Словаччина в першому кварталі року отримала всього 37 заяв, Угорщина — всього 22. 

Зазначається, що не останню роль у падінні кількості прохачів у Німеччині зіграло повалення Башара Асада в Сирії.  Так, з Сирії надійшло на 56% менше заяв, ніж у першому кварталі минулого року. На 44% скоротився потік мігрантів з Туреччини та на 45% – з Колумбії. 

Загалом, притулок в ЄС, Норвегії та Швейцарії в першому кварталі року запросили 210 641 особа. Наразі найбільше біженців у ЄС прибуває з Венесуели, де тривають гіперінфляція, масове безробіття і терор диктатора Ніколаса Мадуро. З цієї країни прибули 25 375 прохачів притулку, що на 44% більше, ніж минулого року. Також на 84% зросла кількість заявників з України, на 87% – з Китаю та на 56% – з Індії.  

В доповіді Єврокомісія висловлює занепокоєння нестабільною ситуацією на Близькому Сході, особливо в Сирії. Через це можливі нові хвилі біженців до Європи. 

Нагадуємо, що Німеччина почала частіше відмовляти в притулку українцям, що туди потрапляють з Польщі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *