Медики перелічили три зовнішні ознаки, що вказують на підвищення артеріального тиску.
Й без тонометру по ним можна зрозуміти, що тиск став вищим, пише dailynews.kyiv.ua.
На що слід звернути увагу?
Гіпертонія має кілька неочевидних ознак, одна з яких — гіпергідроз. Мова йде про підвищене потовиділення. Цей симптом може вказувати на те, що у людини є збої в центральній нервовій системі, а також що є ендокринні зміни.
Підвищена пітливість часто вказує на раптовий підйом артеріального тиску. Фахівці відзначають, що зазвичай вона виникає відразу після його нормалізації.
Ще один симптом – “чорні мушки” в очах. Вони також з’являються, коли в людини підвищується тиск. Через спазм судин деякі ділянки ока відчувають дефіцит кисню, це й стає причиною появи так званих “мушок”.
Третій симптом – шум у вухах, що вказує на порушення мозкового кровообігу. Якщо раптово з’явився шум тільки в одному вусі або ж при будь-яких інших неврологічних симптомах слід звернутися до лікаря.
Гіпертонія небезпечна тим, що вона є фактором розвитку інсульту, інфаркту та серцевої недостатності. З метою профілактики рекомендується регулярно пити призначені ліки, а не тоді, коли “заболіла голова”.
Як свідчать дані ВООЗ, гіпертонія є найважливішою причиною інсульту і хвороби серця. Щорічно від її ускладнень помирають в світі до 9,4 мільйона чоловік. При чому, деяким людям для нормалізації тиску досить змінити спосіб життя.
Наприклад, відмовитися від поганих звичок – паління чи припинити вживати алкоголь. Варто перейти до здорового харчування, регулярно займатися фізичною активністю. Вказується, що важливу роль відіграє підтримка нормальної ваги. Втрата кожних 5 кілограмів зайвої ваги може стати причиною зниження систолічного кров’яного тиску на 2-10 пунктів.
Нагадуємо, раніше ми писали, чи відчули українці зниження цін на ліки