За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, з лютого 2025 року уряд спільно з МОЗ і аптечними мережами зменшили ціни на базові медичні препарати на 27%.
Жителів Львова запитали, чи відчули вони зниження цін в аптеках, пишуть Новини.LIVE.
Чи відчутні зміни?
В статті вказується, що в першу чергу мали знизити ціни на знеболювальні, жарознижувальні, серцеві препарати, а також деякі антибіотики. Зниження вартості ліків стало можливим завдяки державному регулюванню, оновленому реєстру “Доступних ліків” та переговорам з виробниками.
Однак, за словами більшості опитаних мешканців Львова, вони не відчувають зниження цін. При цьому, вони зазначають, що деякі препарати й справді стали коштувати дешевше – на кілька гривень. Однак, наприклад, імпортні, навпаки, коштують дорожче.
Раніше ми писали, що МОЗ анонсувало перевірку аптек
Одна ж жительок розповіла, що витрачає постійно кошти на серцеві препарати й в неї виходить в місяць 3000 грн. Ще одна жінка, що вже на пенсії також не вважає, що ліки стали дешевшими. Вона відзначила, що деякі препарати може купувати з невеликою доплатою за державною програмою. Їй з її невеликою пенсією щомісяця все одно треба купити ліків до 1500 грн.
Також ще одна пенсіонерка, яка купує теж ліки постійно, віддає до 5000 грн за іноземні препарати. На її думку, й українські ліки могли би коштувати дешевше в країні.
Голова Кабміну також проінформував, що уряд “рекордно розширює” програму “Доступні ліки”. Українці зможуть отримати 600 препаратів та медичних виробів безкоштовно або з невеликою доплатою. При цьому, в поточному році ці препарати українці зможуть купувати в будь-якій аптеці.