В країні зберігається гострий кадровий дефіцит, який охоплює всі галузі ринку праці.
Які професії будуть в списку затребуваних, розповідає РБК-Україна.
Кого потребує країна?
Найбільше країні потрібні кваліфіковані робітники, ще не вистачає фахівців у сфері торгівлі та обслуговування. Окрім цього, є потреба в лікарях різних спеціальностей.
Станом на 9 травня поточного року на “Єдиному порталі вакансій” опубліковано 239 тисяч актуальних пропозицій роботи. Після проведення аналізу даних Державної служби зайнятості та провідних сайтів з пошуку роботи, можна виділити п’ять ключових галузей з найбільшою кількістю вакансій.
Раніше ми писали, що середня зарплата в Польщі досягла історичного рекорду
Серед кваліфікованих працівників спостерігається велика потреба в водіях, слюсарях, швачках, електриках та електромонтерах. Також роздрібна торгівля залишається одним з найбільших секторів економіки, тому попит на продавців залишається високим.

Що стосується сфери надання послуг, то більше шансів знайти роботу у кухарів, охоронників, офіціантів та пекарів. Висококваліфіковані кадри також в пріоритеті. Зокрема, є високий попит на бухгалтерів, інженерів, лікарів, фармацевтів, технологів, вчителів та економістів.
Однак, й некваліфікованим робітникам також можна знайти роботу, особливо, це стосується вантажників, прибиральників, комірників та підсобних працівників.
Як свідчить дослідження Work.ua, у квітні 2025 року середня заробітна плата в Україні зросла до 24 500 грн. Медичним працівникам пропонують зарплати на середньому рівні 27,5 тис грн, а лікарям загальної практики – до 30 тис грн.
Слюсар також відноситься до дефіцитних професій, в середньому їм платять 25 тис грн. Наприклад, в Києві слюсар зі збирання міні тракторів та квадроциклів може заробляти значно більше – від 35 до 45 тис грн.