Наразі почастішали випадки укладання фіктивного шлюбу з жінками, що мають інвалідність з метою подальшого виїзду за кордон для чоловіка, який має на це підстави.
Міністерство юстиції України нагадало про наслідки укладання фіктивного шлюбу, пише inkorr.com.
Що може загрожувати?
Шлюб, що був укладений фіктивно без наміру створення сім’ї, за рішенням суду вважається фіктивним. Якщо одна або обидві сторони у шлюбі не мають наміру створити сім’ю, тоді шлюб можуть визнати недійсним.
В таких випадках враховуються речі не правового характеру, зокрема, бажання проживати разом, вести спільне господарство, дбати про добробут сім’ї та інше. Якщо ж після укладання шлюбу фактична поведінка підтверджує намір вести спільний побут, тоді його визнають дійсним. В відомстві додали, що в недійсному шлюбі особи, що його зареєстрували, можуть не виконувати обов’язки подружжя чи мати такі права.
При цьому, навіть при недійсному шлюбі набуте майно буде все одно вважатися спільною власністю. Якщо особа проживала під час недійсного шлюбу в оселі партнера, її можуть з цього приміщення виселити. Також українців попереджають, що фіктивний шлюб може мати й кримінальні наслідки, а саме, шахрайство чи ухилення від призову на військову службу.
При цьому, якщо чоловік пропонує жінці гроші за вступ у фіктивний шлюб, щоб мати законне право виїхати з України, то йому в такому випадку не загрожує кримінальна відповідальність, а якраз наслідки будуть для жінки.
Й хоча довести, що шлюб фіктивний складно, але нерідко такі пари розкривають свої наміри під час спроби перетнути кордон, так як не мають спільних відповідей щодо того, де проживають разом, скільки знайомі, коли у партнера день народження тощо.
Нагадуємо, раніше ми писали, що обрано наступного героя шоу “Холостяк” в Україні