Заряджати пристрій у воді до цього часу вважалося небезпечним, але вченим вдалося створити зарядний пристрій, який не тільки працює під водою, а й навіть під людською шкірою.
Цю надзвичайну новину повідомив сайт interestingengineering.com.
Що відомо про винахід?
Група дослідників з Корейського інституту науки і технологій (KIST) і Корейського університету змогла створити гнучкий і біосумісний ультразвуковий приймач, що здатен забезпечувати бездротову зарядку в найнеймовірніших умовах.
Видання розповідає, що такий винахід може стати проривом як в галузі медицини, так і в підводній електроніці. За рахунок гнучкості, біосумісності та ефективності ультразвуковий приймач може розпочати нову еру безпечного, безперебійного і безконтактного живлення для пристроїв, що працюють як в морських глибинах, так і під шкірою людини.
Зазначається, що традиційні методи бездротового заряджання, наприклад, електромагнітна індукція та радіочастотні системи, неефективні, коли мова йде про біологічні тканини або водне середовище.
Раніше ми писали, що українські компанії вводять посади ШІ-директорів
Вони мають малий радіус дії, низьку ефективність та сприйнятливість до електромагнітних перешкод, тому все це робить їх погано придатними для медичних імплантатів або підводних пристроїв.
Для подолання таких обмежень, вчені звернулися до ультразвуку, що є більш щадною для тканин та сумісної з водою альтернативи. Ультразвукові хвилі менше поглинаються біологічними тканинами, а також водою, тому це робить їх ідеальними носіями бездротової енергії.
Корейські вчені розробили приймач, що використовує високоефективні п’єзоелектричні матеріали в розтяжній структурі. Вона підлаштовується під форму людського тіла. Такий зарядний пристрій не тільки зберігає стабільну роботу навіть під час вигину, а й значно покращує перетворення енергії, якщо порівнювати зі звичайними ультразвуковими приймачами.
Під час випробувань ультразвуковий пристрій забезпечував потужність 20 міліват на відстані 3 см під водою, а також 7 міліват через 3 см тканини. Зазначається, що цього достатньо для безперервної роботи малопотужних носячих пристроїв або медичних імплантатів, зокрема, для кардіостимуляторів та нейростимуляторів.